Ostropest – właściwości

Ostropest jest rośliną, która charakteryzuje się licznymi właściwościami zdrowotnymi. Ostropest zasłynął przede wszystkim jako skuteczny sposób na ochronę a także na regenerację wątroby. Uważany jest on za najskuteczniejszy naturalny produkt chroniący oraz jednocześnie regenerujący komórki wątroby. Ostropest stosowany jest także w przypadku między innymi: zatrucia grzybami, łuszczycy, kamieni żółciowych, choroby Alzheimera czy nawet cukrzycy. Ostropest sprawdza się również wspaniale w profilaktyce zapalenia dróg żółciowych a także woreczka żółciowego. Poza tym, roślina ta jest także pomocna w zwalczaniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Ostropest warto stosować w przypadku niedokwaśności soku żołądkowego, a także braku łaknienia. Ostropest dobrze radzi sobie ze wzdęciami oraz zgagą. Ostropest pomaga także wyregulować czas krwawienia menstruacyjnego, więc powinny stosować go osoby, borykające się z endometriozą. Dodatkowo, ostropest można stosować w celu powstrzymania krwawień na przykład z nosa, jelita grubego, żylaków odbytu oraz niektórych krwawień macicznych.

Ostropest – stosowanie

Mielony ostropest plamisty można dodać na przykład do herbaty lub do soku. Maksymalna dzienna dawka wynosi trzy małe łyżeczki. Ostropest można również spożyć w postaci naparu sporządzonego z dwóch łyżeczek. Działanie ostropestu można zauważyć już po około dwóch tygodniach regularnego stosowania. Ostropest może być również spożywany jako posypka do sałatek, surówek albo też na kanapki. Charakteryzuje się on stosunkowo gorzkim, mocnym smakiem. Ostropest można zakupić od razu zmielony lub w postaci całych ziaren. Zawsze jednak należy spożywać ostropest zmielony, gdyż jedzony w całości nie przyswoi się w pełni. Z całą pewnością warty jest również uwagi fakt, że ostropest może być spożywany w postaci oleju. W takiej formie, może być on dodawany do zup oraz sałatek.

Peeling z ostropestu

Ostropest może być również wspaniałym składnikiem, za pomocą którego można zrobić peeling do skóry twarzy. Ziarenka ostropestu po zmieleniu są dosyć twarde, dlatego wspaniale radzą sobie one z usuwaniem starego naskórka. Wystarczą trzy łyżki ostropestu oraz niewielka ilość wody. Po połączeniu tych składników powstaje konsystencja, którą należy położyć na twarz. Miksturę trzeba wcierać w skórę szybkimi ruchami przez trzy minuty. Po tym czasie można zmyć miksturę i warto potem nałożyć na skórę delikatny krem. Ostropest w kosmetologii charakteryzuje się działaniem:

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *