Najważniejsze właściwości herbaty z czystka

Czystek jest to roślina, która posiada liczne dobroczynne właściwości. Wyżej wymieniona roślina stosowana jest w ziołolecznictwie już wiele lat. Najwięcej czystka rośnie w rejonach Morza Śródziemnego. Roślina ta rośnie szczególnie w Grecji oraz na Wyspach Kanaryjskich. Najważniejsze lecznicze właściwości czystka są następujące:

  • przeciwbakteryjny,
  • przeciwzapalny,
  • przeciwwirusowy,
  • wzmacniający odporność,
  • oczyszczający z metali ciężkich,
  • oczyszczający z toksyn,
  • neutralizuje wolne rodniki,
  • pomaga w walce z niedoskonałościami skóry.

Herbata z czystka

W dzisiejszych czasach czystek można spotkać najczęściej w formie herbaty do zaparzania. W takiej formie najłatwiej można pić czystek. Napar z czystka jest bardzo delikatny oraz łagodny w smaku. Czystek w formie herbaty można pić każdego dnia, na przykład po posiłku. Co ciekawe, herbata z czystka zawiera znacznie więcej antyoksydantów, niż na przykład klasyczna, wszystkim znana, zielona herbata. Bardzo mocna herbata z czystka działa na układ immunologiczny. Listki i kwiaty czystka należy zalać gorącą wodą. Tak przygotowany napar, trzeba zaparzać przez kilka minut, najlepiej przez około piętnaście. Warto wiedzieć, że najlepszej jakości herbata z czystka, powinna zawierać widoczne, ususzone kawałki liści tej rośliny. Zdecydowanie, na cenę wpływa między innymi sposób rozdrobnienia tych liści. Najlepsze właściwości posiada herbata z czystka, która posiada certyfikat ekologiczny. Daje to gwarancję, że liście czystka oraz kwiaty nie były wcześniej opryskiwane szkodliwymi substancjami chemicznymi. Warto również wiedzieć, że herbata z czystka smakuje wybornie, gdy wrzuci się do niej plasterek cytryny.

Czystek – dla kogo?

Czystek jest wspaniałą rośliną, która charakteryzuje się licznymi właściwościami zdrowotnymi. Roślina ta, w formie naparu albo ekstraktu lub tabletek zalecana jest zwłaszcza osobom, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Osoby chorujące na przeziębienie szybciej wyzdrowieją pijąc napar z czystka. Czystek również wspaniale sprawdza się w przypadku osób, które borykają się z różnymi zmianami skórnymi, typu trądzik. Osoby mające zamiar zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów również mogą skorzystać z picia takiego naparu. Mogą one również zażywać czystek w innej formie. Z pewnością pomoże on organizmowi w pozbyciu się toksyn. Czystek mogą przyjmować w różnej formie osoby, które chcą wzmocnić swój system immunologiczny. Sprawdza się on w tym względzie doskonale. Czystek również mogą pić w formie naparu, osoby całkowicie zdrowe.

Na podstawie: Czystek – zastosowanie i właściwości

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *