Naczynia i garnki firmy Venice 19 Pearl Collection – cena i opinie

garnki venice pearl collection 19 ceny i opinie!

Dobry garnek to podstawa udanego obiadu czy kolacji na ciepło. Dlatego też, należy poświęcić wiele uwagi wyborowi odpowiedniego zestawu garnków, patelni i wszelkich innych naczyń kuchennych. Nie warto kierować się tylko niską ceną, która często oznacza równie niską jakość. Poleca się korzystanie jedynie z najbardziej uznanych naczyń, cenionych przez użytkowników i specjalistów. Wśród nich są z całą pewnością garnki venice.

Z czego powinien być zrobiony garnek?

Obecnie mnogość materiałów, jakich producenci używają do tworzenia garnków i innych naczyń jest ogromna. O jakości podstawowego materiału konstrukcyjnego zależą możliwości garnka oraz jego wytrzymałość.

Garnki aluminiowe

Najpopularniejsze zdają się być garnki blaszane z różnych rodzajów metali. Prym, zwłaszcza wśród garnków z niższej półki cenowej, wiedzie aluminium. W wielu przypadkach garnki aluminiowe sprawdzają się całkiem nieźle. Niemniej jednak, nie brakuje również aluminiowych naczyń kuchennych o bardzo kiepskich właściwościach. Poza tym, nawet najwyższej klasy garnki aluminiowe nie wytrzymują niestety próby czasu.

Stalowe garnki na długie lata

Coraz częściej w polskich kuchniach można trafić również na garnki stalowe. Właśnie z tego materiału produkowane są garnki Venice. Stal szlachetna zapewnia ich olbrzymią wytrzymałość, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i chemiczne. Rzecz w tym, iż nie sposób w zasadzie ubić garnek ze stali. Ponadto, nie niszczą go również reakcje chemiczne zachodzące w jego wnętrzu. Warto w tym miejscu również zauważyć, że wiele reakcji chemicznych jest neutralizowanych przez garnki stalowe, co nie pozostaje bez znaczenia dla jakości przygotowywanych potraw.

garnki venice pearl collection 19 ceny i opinie!

Jak garnek wpływa na jakość potraw?

Wydaje się, że kwestia wpływu garnków na jakość przygotowywanego pokarmu jest wciąż bagatelizowana. Okazuje się natomiast, że kwestią kluczową jest korzystanie z odpowiednich garnków w celu ugotowania czy usmażenia pokarmu.

Garnki szkodliwe dla zdrowia

Niektóre garnki czy patelnie w bezpośredni lub pośredni sposób zagrażają zdrowiu. Problemem jest np. wykorzystywanie do produkcji garnków niebezpiecznych materiałów, takich jak teflon. Oczywiście, teflon wykorzystywany jest w patelniach od dziesiątek lat i jego użycie jest jak najbardziej wskazane, o ile nie ma zagrożenia jego przedostaniem się do pożywienia. W słabo zmontowanych garnkach teflon po pewnym czasie zaczyna się ścierać i odpada, przez co przedostaje się do żywności. Warto więc wybierać garnki pozbawione teflonu lub też takie, w których nie stanowi on zagrożenia.

Metody przygotowywania pokarmu

Oczywiście, garnki powinny również umożliwiać przyrządzenie jedzenia w bezpieczny sposób – taką opinię podziela coraz więcej konsumentów. Przede wszystkim chodzi o to, aby możliwe były:

  • łatwe gotowanie na parze
  • smażenie bez użycia tłuszczu

W przypadku najwyższej jakości naczyń kuchennych, takich jak garnki Venice, te dwie funkcje są już standardem. Jeśli chodzi o gotowanie na parze, w przeciwieństwie do tradycyjnych sposobów gotowania, nie pozbawia ono żywności składników odżywczych. W komplecie garnków Venice znajdują się naczynia, które umożliwiają wyjątkowo łatwe i szybkie przygotowanie żywności na parze.

Smażenie pożywienia bez użycia oleju jest nieco bardziej innowacyjną funkcją, za którą wyjątkowo należy docenić naczynia i garnki Venice. Jak to jednak w ogóle możliwe, aby cokolwiek usmażyć nie dodając ani odrobiny oleju, margaryny czy smalcu? Garnki Venice wykorzystują całość tłuszczu zawartego w żywności i wydobywającego się z niej po rozpoczęciu obróbki cieplnej. Do smażonego w ten sposób pożywienia nie dodaje się zbędnych kalorii, ani związków chemicznych, które w jakikolwiek sposób mogłyby zaszkodzić zdrowiu człowieka.

Gdzie i jak zakupić garnki Venice?

Jak powyżej wykazano, garnki Venice zdecydowanie są naczyniami godnymi uwagi. Nabyć można je obecnie poprzez stronę internetową producenta. Niemniej jednak, ci którzy chcieliby zobaczyć je na własne oczy przed dokonaniem zakupu również mają taką możliwość .Wystarczy wybrać się na jeden z wielu cyklicznie organizowanych pokazów, podczas których naczynia i garnki Venice prezentowane są w trakcie pracy. Wówczas będziemy mieli pewność, że warte są swojej ceny!

Cena oryginalnego kompletu: 7 900 PLN

Sprawdź opinie Klientów:

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *