Jakie spodenki do biegania wybrać?

Strój sportowy, w którym trenujemy ma ogromny wpływ na nasz komfort, ale też efektywność ćwiczeń. Na rynku znajdziemy ogromną ilość różnych modeli spodenek. Jak wybrać te odpowiednie?

Sprawdzona klasyk

Tradycyjne spodenki do biegania, które dobrze znamy jeszcze z czasów szkolnych, to klasyczne szorty. Sięgają zazwyczaj przed kolano i mają dość luźny i prosty krój. Najczęściej są wyposażone w dwie kieszonki po bokach, czasem również w jedną tylną. W pasie znajduje się szeroka lub wąska gumka, a obwód możemy regulować (do pewnego stopnia) przy pomocy sznurka. Wielu producentów umieszcza wewnątrz dodatkową siateczkę, która zastępuje bieliznę lub zapewnia dodatkową ochronę i wentylację. Plusem takich spodenek jest uniwersalne zastosowanie (możesz je zakładać do różnych sportów) i świetne oddychanie skóry. Klasykę z pewnością docenią ci sportowcy, którzy lubią czuć się swobodnie.

Startowe

Startowe spodenki do biegania to zminimalizowana wersja szortów. Świetnie nadają się na różnego rodzaju imprezy sportowe, a także na te bardziej upalne dni. Ich dużym plusem jest lekkość, dlatego sprawdzą się wszędzie tam, gdzie waga ubrania ma znaczenie. Krótkie szorty z reguły nie mają kieszonek, najwyżej niewielkie, zapinane na zamek błyskawiczny. To przydatne, jeżeli zamierzamy zabrać ze sobą np. klucze od domu, a nie chcemy nosić żadnych dodatkowych bagaży.

Krótkie legginsy

Legginsy są zawsze dopasowane i ściśle przylegają do ciała (o i le są dobrze dobrane rozmiarem). Krótkie legginsy to spodenki do biegania, które mają długość podobną do klasycznych modeli, czyli tuż nad kolano. Spodenki przylegają do skóry, co znacznie redukuje ryzyko otarć. W wielu modelach legginsów możemy biegać bez bielizny, co z kolei przekłada się na lepszą wentylację i komfort treningu. Niektórzy producenci umieszczają z tyłu dodatkową kieszonkę, do której możemy schować smartfona, czy paczkę chusteczek. Plusem jest fakt, że kieszenie również przylegają do ciała, dlatego ich zawartość nie podskakuje w trakcie biegania.

Spodenki z legginsami

To bardzo ciekawe połączenie dwóch rodzajów spodenek do biegania. Można powiedzieć, że to innowacyjna hybryda, która łączy zalety legginsów i zwykłych spodenek. Takie rozwiązanie ma wiele plusów, a najważniejszym z nich jest brak powstawania otarć w czasie aktywności. Wierzchnia warstwa (ta luźniejsza, przypominająca tradycyjne spodenki) daje komfort i poczucie bezpieczeństwa, a przy tym jest po prostu praktyczna. To także dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą pokazywać się w legginsach.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *