Jakich błędów warto unikać przy typowaniu zakładów?

Wiele osób typujących zakłady popełnia wiele błędów – zwłaszcza na początku swojej przygody z obstawianiem. Jednym z takich sposobów są zakłady akumulowane. W takim przypadku na jednym kuponie gracz zamieszcza kilka jego zdaniem pewnych zakładów i wiąże z kuponem duże nadzieje na wygraną. Uzyskanie wysokiej wygranej dzięki takiemu obstawianiu jest mało prawdopodobne, a szanse można porównać tutaj z tymi uzyskanymi na loterii. Zakłady akumulowane najlepiej sprawdzają się w przypadku zwrotu jack pot. Jeśli gracz zamierza uzyskać gotówkę do kieszeni, prawdopodobnie bardzo się rozczaruje.

Należy pamiętać, że im więcej meczy umieścimy na jednym kuponie, tym większe ryzyko niepowodzenia. Jeśli już ktoś ma na tyle szczęścia, aby wygrać z takim kuponem musi liczyć się z tym, że bukmacherzy ograniczają zwrot do pewnej kwoty. Najczęściej można spotkać się z limitem na poziomie 200 000 zł. To oznacza, że nawet jeśli wygrany kupon obejmuje kilkanaście zakładów i wygramy kwotę 300 000 zł to nie możemy jej w pełni wypłacić poprzez narzucone limity. W dodatku dość częste są ograniczenia ilości zakładów na jednym kuponie. W ten sposób zakłady bukmacherskie zabezpieczają się przed wysokimi wygranymi graczy.

Aby odnosić sukcesy w obstawianiu kluczem jest wyszukiwanie zakładów value. Niestety początkowym graczom często idzie to średnio i nie udaje się im osiągać znacznych wygranych.

Najpopularniejsze w zakładach bukmacherskich stały się ostatnio typowania na żywo w meczach piłki nożnej. Jednak bardzo ciężko wśród nich natrafić na opcję value. Jeśli chodzi o opracowywanie kursów na żywo bukmacherzy nie mają sobie równych. Zwykle to, czy uda nam się natrafić na rozsądny kurs zależy dosłownie od kilku sekund. Często nie udaje się to profesjonalistom w typowaniu.

Bukmacherzy zauważyli tendencję klientów do chęci obstawiania wyniku rozgrywki w trakcie meczu. To sprawiło, że transmisję można obejrzeć na stronie bukmachera, ponieważ jest to zachęta do typowania na ostatnią chwilę. Warto zawsze kalkulować na zimno i decydować się na typowanie pod wpływem chwili, czy emocji. Nieprzemyślane działania najczęściej prowadzą do przegranych. Poza tym bukmacherzy zabezpieczają się przed wygranymi przez stosowanie automatycznego zamykania typowania po strzelonym golu, czerwonej kartce, czy innym wydarzeniu. Często również można paść ofiarą opóźnienia pomiędzy trwającą już rozgrywką, a przyjęciem zakładu. Wtedy takie typowania są często odrzucane. W przypadku typowań przedmeczowych opóźnienia nie mają miejsca. Zakłady na żywo mają wiele wad, doświadczony gracz jednak może znaleźć sposób na zarobienie na nich. Czasem na przykład kurs value przez pierwsze kilka minut meczu pozostaje bez zmian.

Wielu graczy działając pod wpływem emocji obstawia ulubioną drużynę. Podświadomie drużynie przypisywane są większe niż realne możliwości. Aby zarobić na typowaniu trzeba zawsze kalkulować wszystkie dane na zimno.

Jednym z rodzajów typowań, których warto się wystrzegać są scorecasty. Są to bardzo niekorzystne dla graczy zakłady, gdzie prawdopodobieństwo wygranej jest bardzo niskie. Bukmacherzy przygotowując takie oferty wybierają piłkarzy, którzy są na topie i namawiają klientów na obstawianie, że strzelą oni określoną liczbę bramek. W pierwszej chwili oferta może wydawać się korzystna i grono niedoświadczonych graczy postanawia z niej skorzystać. W rzeczywistości takie zakłady są bardzo słabe i nieopłacalne.

Najlepszym rozwiązaniem dla graczy jest skupienie się na sferze, w której bukmacherzy mocno ze sobą konkurują i oferują dość wysokie kursy. Wtedy osoby typujące mają większe szanse na wygraną.

Inną sytuacją, której warto unikać są tzw. „szybkie kupony”. System wybiera odpowiednią ilość zakładów, kursy i oczekuje od klienta zatwierdzenia propozycji. Takie zakłady są zupełnie losowe i nieprzemyślane. W związku z tym szansa wygranej również jest bliska zeru.

Decydując się na typowanie konieczne jest wybranie legalnie działającego bukmachera. Warto poszukać najlepszej oferty i poczytać np. o STS Artykuły 2019.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *