Jak się przygotować się do wybielania zębów i kiedy koniecznie zrezygnować z zabiegu?

Filmowy uśmiech to marzenie nie tylko kobiet. Zwłaszcza że odpowiednio zadbane zęby dodają nie tylko uroku, ale przede wszystkim – pewności siebie! Wybielanie zębów nie może być jednak zabiegiem wykonanym spontanicznie. Wymaga starannego przygotowania i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań – a tych, wbrew pozorom jest cała lista!

 

Kto nie może wybielać zębów?

Przeciwwskazania do wybielania zębów mogą mieć charakter przejściowy lub ciągły. Wśród najczęściej wymienianych zalicza się choroby nowotworowe, próchnicę i paradontozę, cukrzycę i epilepsję. Zabieg nie zostanie wykonany również u pacjentów z chorobą Parkinsona, a także – u ciężarnych pacjentek. Przeciwwskazaniem będą odsłonięte szyjki zębowe, nadwrażliwość zębów, alergia na którykolwiek składnik preparatu wybielającego, jak również – schorzenia w obrębie jamy ustnej oraz przyjmowanie niektórych leków.

 

Pierwsza wizyta – kontrola stanu jamy ustnej

Wybielanie zębów nie zostanie wykonane natychmiast w żadnym gabinecie. Zatem, jeśli planujesz przeprowadzić ten zabieg z konkretnego powodu, zgłoś się do specjalisty odpowiednio wcześnie. Wizyta rozpocznie się od konsultacji ze specjalistą, mających na celu określenie stanu zdrowia jamy ustnej oraz zaplanowanie konkretnych czynności, poprzedzających sam proces wybielania. Mogą do nich należeć na przykład wyleczenie próchnicy, stanów zapalnych jamy ustnej i ewentualnych owrzodzeń.

 

Trzy etapy przygotowania zębów do wybielania

Kolejnym krokiem, obejmującym aż trzy etapy, będzie odpowiednie przygotowanie zębów do zabiegu. Konieczne będzie usuwanie kamienia, piaskowanie, skutecznie usuwające przebarwienia i nierówności szkliwa oraz lakierowanie o działaniu wyraźnie wzmacniającym i likwidującym nadwrażliwość. Warto jednak mieć na uwadze, że do ich przeprowadzenia także mogą wystąpić przeciwwskazania.

 

Metody wybielania zębów

Wybielanie zębów jest możliwe zarówno w domu, jak i w gabinecie stomatologicznym. Decydując się na pierwszą opcję, warto sięgnąć po profesjonalnie przygotowane zestawy, bezpieczne do samodzielnego wykorzystania. Nie oznacza to, że taki zabieg nie wymaga przygotowania – wcześniejsza wizyta u stomatologa jest konieczna – zarówno w celu przygotowania jamy ustnej, jak i określenia ewentualnych przeciwwskazań. Zdecydowałeś się wybielać zęby w profesjonalnym gabinecie? Tutaj metod jest kilka – wygląd zębów można poprawić, korzystając z lasera lub lampy, specjalistycznych nakładek albo licówek.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *