Jak poradzić sobie z impotencją?

Problemy z potencją dotyczą bardzo wielu mężczyzn. Jednakże, tylko niewielka część z nich nie wstydzi się o tym mówić i podejmuje leczenie. Pozostali, czując skrępowanie i wstyd, przez co nie próbują nawet rozwiązać problemu. Niejednokrotnie po prostu rezygnują całkowicie z aktywności seksualnej. Okazuje się natomiast, że wcale nie musi tak być. Leczenie impotencji potrafi być dzisiaj bowiem bardzo skuteczne.

Od czego zacząć?

Jeśli zauważy się u siebie problemy z potencją, nie należy od razu panikować. Sporadyczny brak erekcji i wytrysku to rzecz absolutnie normalna. Problem pojawia się wtedy, gdy objaw stale się powtarza. W takiej sytuacji warto wybrać się do apteki po tabletki na potencję. Warto spróbować pomóc sobie naturalnymi tabletkami na erekcję. Warto jednak zauważyć, że dostępne bez recepty środki farmakologiczne są dosyć łagodne i nie rozwiązują wszystkich przyczyn zaburzenia. Często mogą więc okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji nie ma z czym zwlekać i jak najszybciej należy się udać do specjalisty.

Badania i diagnoza

Ażeby specjalista mógł rozpocząć skuteczne leczenie impotencji, musi poznać jej przyczynę. Jak się okazuje, u podłoża tego problemu może leżeć bardzo wiele czynników. Z tego też względu, konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań. Zaczyna się zwykle od badania krwi, które daje odpowiedzi na wiele pytań. Między innymi można w ten sposób poznać poziom cholesterolu i glukozy. Ponadto, lekarz powinien również sprawdzić ciśnienie krwi i ogólną pracę układu krążenia. Poza tym, bardzo ważne jest również przeprowadzenie z pacjentem rozmowy w formie wywiadu. Może się bowiem okazać, że przyczyną impotencji jest długotrwały, silny stres, bądź też na przykład depresja. Dopiero przeprowadzenie wszystkich tych badań pozwoli stworzyć całościowy obraz pacjenta i wyciągnąć wnioski co do przyczyn jego problemu.

Jak leczyć impotencję?

Leczenie impotencji jest bardzo ściśle uzależnione od przyczyny zaburzenia. Niemniej jednak, w większości przypadków skuteczne okazują się jakieś tabletki na erekcję. Jeśli problem tkwi w układzie hormonalnym, przeważnie jednym z pierwszych kroków podejmowanych przez lekarza jest przepisanie hormonalnych tabletek na potencję. Odpowiadają one za zwiększenie stężenia androgenów w organizmie. Jeśli natomiast problemem jest krążenie, terapia bywa bardziej skomplikowana. Przydać mogą się jednak między innymi leki obniżające poziom cholesterolu w organizmie. W przypadku podłoża psychicznego, pomóc mogą tabletki uspokajające lub antydepresanty. Jednakże, w takim przypadku niezbędna bywa też psychoterapia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *