Depilacja laserowa – podstawowe informacje

Depilacja laserowa należy do jednych z najskuteczniejszych technologii wykorzystywanych obecnie w kosmetologii. Jest ona stosowana coraz częściej nie tylko przez kobiety, ale i przez mężczyzn, którzy za pomocą tego rodzaju zabiegów pragną usunąć niepożądane owłosienie z różnych partii ciała. Sposób wykonywania zabiegów depilacji laserowej również uległ sporej ewolucji, co szczególnie wyraża się poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii laserowych w najnowocześniejszym Palomar Vectus.

Dlaczego wybrać depilację laserową?

Jest to skuteczna metoda pozwalająca na trwałe usunięcie owłosienia – bez powikłań jakże charakterystycznych dla klasycznych metod depilacji. Odrastające, wrastające włoski oraz powikłania miejscowe golenia oraz depilacji – m.in. zapalenie mieszków włosowych to tylko kilka z dolegliwości związanych z wykonywaniem różnego rodzaju zabiegów depilacji kosmetycznej. Wszystkie dostępne metody, takie jak depilacja chemiczna, depilacja woskiem, plastrami nie gwarantuje trwałego sukcesu – nie usuwa bowiem w sposób ewidentny komórek macierzystych budujących mieszki włosowe. Tylko depilacja laserowa gwarantuje wszystkim skuteczne usuwanie owłosienia – bez powikłań, bólu oraz konieczności regularnego wykonywania zabiegów.

Jakie zalety oferuje nowoczesna depilacja laserowa?

Do podstawowych atutów depilacji laserowej należy zaliczyć:krótki czas zabiegu,

  • bezbolesny charakter,
  • natychmiastowe efekty,
  • trwałe usunięcie owłosienia,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa,
  • krótki czas trwania zabiegu,
  • brak ryzyka zakażenia skóry oraz powstania podrażnień.

Obecnie najpopularniejszą techniką depilacji laserowej jest laser do depilacji Vectus. System ten opracowany został przez firmę Palomar Medical Technologies przy współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Harvarda. Technikę depilacji laserem Vectus warto wybrać ze względu na bezpieczeństwo, komfort oraz bardzo wysoka wydajność gwarantowana przez standardową formułę terapii.

Laser może być zastosowany do każdych partii ciała i bez żadnych ograniczeń zabiegi mogą być powtarzane – to właśnie taka formuła zastosowania tego rodzaju lasera gwarantuje najlepsze efekty wizualne oraz zadowolenie z wyglądu swojej skóry. Obecnie nowoczesna depilacja laserowa opiera się wyłącznie o zastosowanie lasera Vectus – głównie ze względu na lepsze efekty, wyższe bezpieczeństwo oraz bezbolesność zabiegów. W badaniach naukowych udało się udowodnić to, iż depilacja laserowa przy użyciu lasera Vectus cechuje się mniejszym odsetkiem występowania działań niepożądanych, niż to ma miejsce w klasycznych metodach terapii. Jest to więc działanie wysoce skuteczne oraz oparte o najlepszych możliwych rezultatach. Warto się tym zainteresować i wybrać formułę, którą oferuje nowoczesna depilacja laserowa przy wykorzystaniu najwyższej klasy technologii.

Depilacja przy zastosowaniu lasera Vectus cechuje się najwyższą spośród wszystkich dostępnych technologii jakością oraz bezpieczeństwem wykonywania zabiegów. Dzięki aktywnej ocenie zawartości melaniny w naskórku możliwe jest dostosowywanie mocy lasera w czasie rzeczywistym, co na nieocenione znaczenie dla efektów terapeutycznych oraz zdrowia naszej skóry. powiedziała Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

W ocenach ekspertów depilacja laserowa z zastosowaniem lasera Vectus jest obecnie najwyższym standardem i wśród rekomendacji towarzystw medycyny estetycznej wykazuje się poziomem dowodów na najwyższym poziomie referencyjności. Oznacza to, że wedle najnowszych standardów dermatologicznych jest to metoda, która po winna być aktywnie stosowana przez wszystkich zainteresowanych zabiegami laserowej depilacji skóry.

Przewaga depilacji laserem nad innymi metodami

Weźmy za przykład dość standardową procedurą, jaką jest depilacja laserowa bikini. Przy zastosowaniu lasera możemy w ciągu kilku zabiegów trwale usunąć występujące w tych okolicach owłosienie. Przy zastosowaniu wosku, preparatów chemicznych lub klasycznych metod mechanicznego usuwania owłosienia nie mamy możliwości zatrzymania rozwoju mieszków włosowych – po jakimś czasie zaczną się pojawiać kolejne włoski, często w większej ilości. Biorąc pod uwagę stosunkowo newralgiczną okolicę, którą są strefy bikini to raczej chcielibyśmy uniknąć nieprzyjemnej, bolesnej oraz powtarzanej w nieskończoność procedury.

Jak wygląda depilacja laserowa, czy boli?

Wiele osób na wstępie zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Zabieg nie jest odczuwalny – w przeciwieństwie do zastosowania wosku, masy cukrowej czy np. plastrów. Sondy laserowe Vectus dostępne są w różnych rozmiarach – można bardzo szybko przeprowadzić depilację okolic bikini, rąk, twarzy, jak i całych pleców – zabieg na każdą z okolic trwa jedynie kilka minut. Niezaprzeczalnym atutem lasera Vectus jest zastosowanie w sondach specjalnego szkła szafirowego, które to wykazuje właściwości chłodzące i przeciwbólowe. Procedura musi być powtórzona 4-6 razy w odstępach od 4-10 tygodni.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przed zdecydowaniem się na depilację laserową konieczne jest ograniczenie opalania. Obecnie przy zastosowaniu technologii Vectus możliwe jest skrócenie rzeczywistej karencji na opalanie – wykonanie zabiegu jest możliwe już od 4 tygodni po opalaniu. Ograniczenie to wynika przede wszystkim z faktu, iż pojawienie się nadmiernej ilości melaniny w skórze doprowadzić może do oparzeń. Dlatego też zabieg polecany jest do wykonania zimą. Przed zabiegiem powinno się również unikać środków światłouczulających, niektórych ziół oraz między innymi gorących kąpieli i sauny.

Depilacja laserowa – przeciwskazania

Podstawowymi przeciwskazaniami do wykonania zabiegu depilacji laserowej jest występowanie aktywnych infekcji w okolicy obejmowanej naświetleniem. Przeciwskazaniem bezwzględnym jest dodatni wywiad choroby nowotworowej, czerniak, ciąża i karmienie piersią oraz stosowanie środków światłouczulających. Istotne jest również unikanie naświetlań w przypadku występowania zaburzeń hormonalnych – np. cisawicy lub niedoczynności tarczycy.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Pielęgnacja skóry po zabiegu depilacji laserowej opiera się o stosowanie delikatnych kremów nawilżających. Bezwzględnie należy przez okres około tygodnia – dwóch chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym – mogłoby to doprowadzić do powstania przebarwień. Po wykonaniu zabiegu przez 3-5 dni unikajmy koniecznie gorących kąpieli, sauny oraz powstrzymajmy się od opalania.

Przy właściwym przygotowaniu do zabiegów oraz wykonaniu całej kuracji (4-6 powtórzeń) możliwe będzie trwałe usunięcie owłosienia z okolic bikini, twarzy, rąk, pleców, karku oraz pach. Zabieg jest niebolesny, bezpieczny i gwarantuje ponad 95% skuteczności!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *