Buty do biegania damskie i męskie, jak dobierać?

Buty trailowe męskie i damskie nie różnią się stosunkowo od siebie, bo możemy zauważyć tylko szczegóły wizualne, które rzeczywiście pozwalają je od siebie odróżnić. Jednak i wersja dla Pań i dla Panów, aby prawidłowo spełniały swoje funkcje, musi zostać dobrana kierując się pewnymi kryteriami. Każdy biegacz wie dokładnie, jak ważny jest bowiem dobór odpowiedniego obuwia, aby te było nie tylko trwałe, ale także bieganie w nich bardzo komfortowe.

Czym kierować się wybierając buty do biegania?

Jeśli chodzi o buty trailowe męskie i damskie to musimy zwrócić uwagę na to, czy model, jaki nas zainteresował ma bardzo elastyczną podeszwę. Kwestia ta jest kluczowa, bo odczujemy każdy mankament za sztywnej podeszwy tuż po skończeniu biegu. Narazimy stopy nie tylko na ból związany z niewłaściwym położeniem stopy, ale także na wszelkiego rodzaju kontuzje, które często uniemożliwiają kontynuowanie biegu przez długi czas. Jednak niewłaściwe obuwie do biegania to także ryzyko uszkodzenia stawu w stopie, co ma zdecydowanie bardziej długotrwałe konsekwencje dla biegacza. Warto więc dokładnie przemyśleć kwestie doboru odpowiednich butów.

Najlepiej sprawdzą się buty lekkie

Buty, które przeznaczymy do biegania powinny mieć nie tylko elastyczną podeszwę, ale także warto zwrócić uwagę na ich wagę. Te lżejsze modele sprawdzą nam się zdecydowanie lepiej, bo nie obciążą aż tak stopy. Buty trailowe damskie i męskie są wyposażone w dość grubą podeszwę, a tylko modele profesjonalne są przy tym lekkie i wygodne. Lepiej więc zdecydować się na model nieco droższy, ale polecany przez doświadczonych biegaczy.

Inne ważne cechy obuwia trailowego damskiego i męskiego

Warto zwrócić uwagę nie tylko na sam wygląd obuwia, elastyczność podeszwy, czy niską wagę. Musimy także zwrócić uwagę, czy dana para butów jest wykonana z materiałów oddychających, co spowoduje, że stopa będzie miała zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu nawet biegając w upalne dni będziemy mieć pewność, że nie narazimy nadmiernie stopy na otarcia i odciski. Wybierając modele, które są polecane przez profesjonalistów mamy pewność, że wybraliśmy buty właściwe, które posłużą nam długi czas. Mamy tutaj do czynienia z butami doskonałej jakości, trwałości i prawidłowemu wyprofilowaniu. Musimy bowiem pamiętać, że tylko w obuwiu trailowym wysokiej klasy nie zniechęcimy się do biegania, a także nie narazimy się na kontuzje i ból. Jest to szczególnie ważne wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, bo te na skutek złego doboru butów bardzo szybko odpuszczą ten sport.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *